Pamiętnik kobiety cudzołożnej

Written by Anna M. Damasiewicz

18 listopada 2016

Literatury erotycznej ci u nas dostatek. Wręcz dostatek dostatków. Literatura erotyczna, jak erotyka sama, wymaga intymności. Z reguły intymności we dwoje. W „Pamiętniku kobiety cudzołożnej” Curta Levianta dochodzi do rozszerzenia tego zestawu. Do sztuk trzech. Tylko nie jednocześnie. A tak w ogóle, to forma pamiętnikarska jest wielce popularna wśród autorów tego typu literatury nie od dziś i nie od wczoraj. Na ten temat kiedyś warto byłoby podywagować. Rzadziej się jednak zdarza, żeby do tej wybuchowej mieszanki dołożona została dawka poczucia humoru. Dawka odpowiednia, czyli jest w sam raz erotycznie i w sam raz humorystycznie. Jakoś tak blisko Vargasa Llosy. Jeśli taka była inspiracja intelektualna (sic!), to wzór rzeczywiście godny.

Powiązane artykuły

OD-słowność

OD-słowność

Ponad dwa tysiące. Dużo czy mało? Cóż, to zależy. Ale jeśli dodam, że ponad dwa tysiące projektów okładek, to chyba zmienia postać rzeczy. Gdyby te książki ustawić, jedna obok drugiej, na półkach, to naprawdę zajęłyby niemało miejsca.

Trendy w projektowaniu okładek 2019

Trendy w projektowaniu okładek 2019

Podobnie jak w innych dziedzinach sztuki, także w projektowaniu okładek książkowych można wyróżnić pewne tendencje, które obowiązują przez jakiś czas, z reguły rok-dwa, by później ustąpić miejsca czemuś zupełnie nowemu. A prawdę mówiąc – może nie całkiem nowemu, bo wiadomo powszechnie, że wszystko już było.